מן הארכיון: קינוח החורף המסתורי של רפרם

Posted on 27 באוקטובר 2009 של

1


הדבר. צילום: רפרם חדד

הדבר. צילום: רפרם חדד

לפני שלושה חודשים הבאנו כאן את סיפורו של מיץ הפיסטוק שאותו מפיק רפרם חדד בביתו הצנוע כאן באירושלם. זמן קצר אחר כך אזל הנוזל הירקרק הזה, ובאי אוגנדה שביקשו לטעום מהפלא נאלצו לחטוף סירוב בפנים.

מיץ הפיסטוק נעדר מהמדף מסיבות אובייקטיביות, שיפורטו להלן. בינתיים עמל רפרם על יצירה חדשה שאותה יביא לאוגנדה רק עם בואו הסופי של החורף המתמהמה. תפסנו אותו לשיחה קצרה בנושא.

רפרם, אז מה זה בדיוק הדבר הזה?
"זהו קרם ברולה שמכיל טחינה, דבש ענבים, עוגיות מפוררות והל. הכל עם זיגוג של סוכר קנים. דבש ענבים הוא דבש שמופק בערים מוסלמיות כמו איסטנבול וחברון, שבהן לא שותים יין ויש תוצרת גדולה של ענבים".

זה נכון שזכית על זה בפרס בינלאומי?
"הקינוח הזה נעשה עבור פרויקט אמנות וזכה להיכלל בתצוגה הסופית של התחרות בלה ספציה שבאיטליה. הוא כולל במרכיביו את המרכיבים המקומיים של האזור הזה, והוא מקורי לגמרי".

נכונה השמועה שהקינוח יהיה זמין רק לאחר הגשם הרציני הראשון השנה?
"הקינוח הזה מיועד להגיע מיד לאחר הגשם, בקרוב מאוד. זו מין מחאה כלפי אלוהים וכלפי כל מי שאחראי שם על הגשם".

תגיד, למה הפסקת לייצר מיץ פיסטוק?
"הסיפור של המיץ פיסטוק הוא טראגי. מסיבות אמוציות-לאומיות, המס על הפיסטוק המגיע מטורקיה ואיראן עלה משמעותית, וכל הפיסטוק שמגיע לארץ עכשיו מגיע מארה"ב. הכל התחיל מהלשנה של סוכני הפיסטוקים האמריקאים באוזניהם של אנשי המכס הישראלים על המקור האיראני של הפיסטוקים. אלו פיסטוקים של אויבים, כך נאמר להם. פיסטוק מממן אטום. הקפיטליזם משתמש לעתים קרובות באמוציות לאומיות כדי להשיג נתח שוק, ומי שנדפק זה האדם הפשוט שאוהב פיסטוק חלבי ירוק וטעים, ומבקרי אוגנדה שייאלצו בשביל אפרודיזיאק לחפש פטריות או ללכת אחרי תחליפים כימיים. ברגע שאניח ידי על פיסטוקים אמיתיים, המיץ יחזור".

אמן סלה.

עדכון חורף 2010-2011: הקינוח אזל כבר בשנה שעברה, לפי שעה לא מתוכנן קאמבק

עוד

מתכון להכנת הקינוח המסתורי
הבלוג של רפרם חדד
רפרם מספר על מיץ הפיסטוק
עוד פוסטים על רפרם חדד

מודעות פרסומת