מה זה רדיו קליפסו

Posted on 22 באפריל 2010 של

1


אולפן רדיו קליפסו לחוף ימה של רמלה, 1995שלא תהיו מבולבלים, הפקענו את השידור מאסף גברון, פשוט כך, כי לפעמים צריך לעשות, אי אפשר לשתוק, אי אפשר לשבת ולשמוע את השטויות האלה. לקחנו את השידור לחמש דקות ואיך אומרים החבר'ה? שהוא יישב בשקט. ועכשיו תורנו, עכשיו אנחנו נדבר.

שמי נחום יהורם, ו… הצלחתי במאמצים כבירים לקבץ סביבי כמה אנשים טובים, האמת לא משהו אבל זה מה שיש כרגע, ואנחנו כל שבוע נביא לכם חמש דקות של איך אומרים החברה? לא כמות אבל בפירוש איכות, לפחות נתאמץ, לפחות ננסה, האמת זה לא משהו – אבל זה גם משהו. העיקר ההשתתפות במירוץ המטורף הזה אחרי המאזין בגלי האתר.

לפני שזמננו יתוּם, יושב איתי כאן באולפן המשתתף הקבוע הראשון, משתתף מספר אחת, גאה להציג לכם את יוסי כייס. שלום לך יוסי.

"שלום".

רק תמתין שנייה, עוד לא העברתי לך את השידור. קודם כל רציתי לומר לך מברוכ ומזל טוב.

"תודה".

תתחדש על הפינה החדשה שלך.

"תודה רבה".

איך אומרים החבר'ה, בהצלחה.

"תודה רבה".

רק תיתן לי לסיים להציג, לפינה קוראים "חיינו – פרשנות על העולם המטורף בו אנו חיים", ואני לפחות מחכה בכיליון עיניים לשמוע דברי חוכמה.

"זה לא רק חיינו, אה סליחה…"

'בקשה, אליך יוסי! כן, בהצלחה.

"אני רוצה לתקן אותך, זה לא, הפינה היא לא רק על חיינו, היא על החיים של כולנו בעצם-"

עדיף ככה, עדיף.

"והיא תביא סיפורים קטנים וגדולים שקרו לי ושקורים בעצם לכל אדם שהולך בדרך ורואה את עצמו הופך לצהוב, ובאיזשהו מקום באופק הרבה מאוד קרח הופך לסגול, וכולנו בעצם מה אנחנו? אנחנו זה סוג של חלקיקים שנכנסים למכונית, משלמים מס הכנסה, נוסעים מפעם לפעם, ולפעמים גם אתה בסך הכל איזה מין עכביש כזה, שנמצא עצמו בתוך…"

דופקים אותנו.

"סליחה?".

דופקים אותנו.

"לא הבנת משהו?"

טוב, תמשיך יוסי, זה…

"הרי בסך הכל מים. מים. אני אומר שהפתרון נמצא איפשהו בין המים לבין החום הזה, הנורא, שעולה ברגליים, נכנס אל הראש והופך את כולם בעצם לסוג של עלים גדולים בעץ החיים הענקי הזה, בעץ הזה שנותן צל, שנותן כסף, שנותן הרבה הרבה מאוד דברים לכל האנשים שמעורבים בדבר הזה-"

כן יוסי, כן.

"וגם בדרך הרבה פעמים טוב לקחת-"

אפשר לשאול אותך שאלה?

"טוב לתת טרמפ לחייל, בסך הכל!".

אפשר לשאול אותך שאלה יוסי?

"כן".

תשמע, אתה יודע, הרבה בני נוער שומעים אותנו – אגב, חבריה שם בחוץ, מי שיכול, העיקר ההשתתפות, איך אומרים החבר'ה? אם אתם יכולים אולי רק לצפור כדי שנדע שאתם איתנו כולם ביחד, חזית אחת-

"רעיון נהדר".

חזית אחת – תודה יוסי – חזית אחת, לא שומע, איך אומרים החבר'ה. טוב, יוסי, האמת תראה, אני אגיד לך, אני ציפיתי האמת למשהו טיפה יותר אה… איך אומרים החבר'ה? בסיסי. אתה מבין? כי אם ציפיתי שהפינה שלך תהיה חומוס, קיבלתי פה איזה רולדת פילה קצת מסובכת בשביל החבר'ה, ואני לא בטוח שכולם ירדו – איך אומרים החבר'ה? – לסוף דעתך.

"כולם ירדו! כולם-"

אבל זה מאמץ יפה.

"כולם ירדו, זה בסדר-"

אבל העיקר ההשתתפות, העיקר ההשתתפות, תודה רבה והצלחה בעתיד.

"תודה".

* * *

הקטע הנ"ל הוא שקלוט מדויק למדי של החלק הראשון מתוך התוכנית הראשונה של רדיו קליפסו, הכינוי המטופש שניתן לשורה של הקלטות מטופשות שנתגלו ב"מחסנים מעלי אבק באזור ירושלים", אם להאמין למכתמיו של ניוזלטר שיצא מתיבת האימייל של ידיד הבלוג אסף גברון. "התוכנית המיתולוגית ששודרה מחוף ימה של רמלה באמצע שנות התשעים", הוא כותב. "לא ברור מי עומד מאחורי השידורים, אך ניתן לשמוע אותם עכשיו ולעולמי עד כאן: רדיו קליפסו".

חבר שלי שפיתח אובססיה מטרידה לרם אוריון טען ובצדק שזה נשמע כמו הגרסה הניאנדרטלית של "רדיו הגבעות", תחנתם המנוחה של נוודי האוכף, עליה השלום, רק עם רצף של שירי פסטיבלי ילדים מציקים וצייצנים (מסקנה: לפני שנות השמונים לא היו לילדים ישראלים אשכים).

=

עוד

הבלוג של רדיו קליפסו
האסף של אתר גברון

מודעות פרסומת