אוגנדה, תל אביב

Posted on 7 במרץ 2011 של

6


אוגנדה, תל אביב. צילום: יוני פזי

אוגנדה, תל אביב. צילום: יוני פזי

בשקט יחסי, אחרי חודשים ארוכים של לחשושים ותהיות, נפתח לפני כשבוע וחצי (ב-24 בפברואר, ליתר דיוק) הסניף התל אביבי של אוגנדה, שיפעל מעתה בסמטת בית הבד 5 – מעין חיבור עקום – יש יאמרו נווה מדבר, אחרים יטענו שמדובר במיראז' – בין רחוב הרצל הידוע לשמצה לדרך יפו השמוצה לא פחות. שליח הבלוג הירושלמי כיתת רגליו לזירה, ואחרי כשעה של תעיות ברחובות הכרך המג'ויף, כולל היתקלות עם נציגי האריסטוקרטיה הלוקאלית, שסיננו "ירושלמי, בוא בוא נפרק אותך למאאתיים חתיכות ונכניס לדוידקה" (מה שנקרא "קולולוש כורדי", ציין לעצמו), הוא הגיע.

הג'וינט עצמו רחש תנועה בריאה של מקומיים, הצוות הסביר פנים, השירותים היו נקיים באופן מספק והמשקאות החריפים לא נמהלו במים, כנהוג בעיר שלחוף הים התיכון. לרגע חשש השליח המיוחד כי הבחין בצעיר משופם במשקפי קרן וז'קט טוויד, אך לאחר ששלף את ספריי הפלפל, התחפר במהירות בכורסה וקבר את פניו בין דפי הביטאון המקומי, למד כי הבעלים, ידידו הירושלמי לשעבר, דאג מבעוד מועד להצהיר בפומבי כי "אין לנו כוונה להיות עוד מוקד עלייה לרגל של חבורות היפסטרים נודדות". הוא הרשה לעצמו להירגע.

האומנם יעמוד בגאון המעוז כנגד גלי הים הדביקים והמליחים המשתברים אל חומותיו, או שיסתנוור על ידי הכסף הגדול הצומח על העצים (המפויחים והמסריחים, יצוין) של עיר האורות והנצנוצים ויפשוט קדימה יד חמדנית? ימים יגידו.

תודה ליוני פזי האלמותי על הצילום

אוגנדה תל אביב, סמטת בית הבד 5. שעות פתיחה: א'-ה' – מ-17:00 והלאה. ו' – מ-12:00. שבת – מ-19:00. רשימת אירועים ניתן למצוא כאן.