קילר הלוהטת באוגנדה, הקלטות נדירות שהוצלו מן התופת + ספיחים

Posted on 7 ביולי 2011 של

0


במשך רוב שנות התשעים וכל העשור הראשון של האלף הנוכחי היתה קילר הלוהטת קוריוז של אספני מוזיקת שוליים, חיפאים עם בלוטת נוסטלגיה מוגדלת וקבוצה לא הומוגנית שאת מרכיביה קשה לאפיין ולכן לא נעשה זאת. כותבן האלמוני של שורות אלה נמנה גם הוא על חובביה של הלהקה, שבאמצעות לחנים סטייל בנזין, חוצפה סטייל ציפי שביט, לוק סטייל הסקורפיונס פינת מיקיאגי וחיבה לנערות עם רגשי נחיתות הצליחה, בכל זאת, לזקק איזה משהו על זמני ומגניב בדרכו המהנה גם אם מעט מביכה. אבל היתה זו, אני רוצה להאמין, מבוכה מודעת לעצמה, מקבילה ניאנדרטלית לזו שמוצאים אצל צעירי תל אביב העכשוויים, הנוהגים להסתער על ארונו של סבא ולשלוף ממנו את מיטב אופנת בירקנאו לקראת יציאת סוף השבוע.

בגלל כל הנ"ל ועוד כמה סיבות אישיות שלא כאן המקום לחושפן יעלה הח"מ ביום שבת הקרוב (9.7) בשעת ערב (תשע-עשר ככה) לאוגנדה להופעה של קילר הלוהטת, שהתאחדו לאחרונה, כמעט שני עשורים לאחר המוות. בשביל הח"מ, שבמשך שנים האזין הלוך ושוב לשיריה של קילר הלוהטת כאילו מדובר בתיעוד של עולם שלעולם לא ישוב, המעמד צפוי להיות מרגש.

לרגל ההופעה, מצ"ב פגז מן העבר ששלינו בעמוד הבנדקאמפ של קילר – אוסף וירטואלי של חומרים שמעולם לא יצאו בהארד קופי, שהוקלטו בשנים 1991-1993 באיזה אולפן בהרצליה. חלק מוזר, חלק לא מבושל, אבל הכל מהנה להאזנה – ואולי זו הנקודה החמקמקה עם קילר הלוהטת, להקה שמזגזגת בין רצינות תהומית לצחוקים, בין שימוש בסמלים שחוקים להתרסה שיש שיקחו אותה ברצינות, מבחוץ פאנק – מבפנים חבר'ה מהמילואים שרק רוצים שתאהבו אותם, במיוחד אם אתם קטינה חיפאית עם עיגולדים ובלי חבר קבוע. זה נשמע מגוחך, אבל ככה זה.

.

ואם כבר התכנסנו, עוד כמה עניינים קטנים:

1. הסט החודשי של מרט, שמצורף בדרך כלל לניוזלטר של אוגנדה (מי שרוצה להצטרף – שישלח מייל), מצורף כאן. והנה הסט הקודם. האזנה ערבה.

2. מארגני "עונת התרבות בירושלים" החליטו לחלק הטבה די מרחיקת לכת למי שמגדיר עצמו כלקוח של אוגנדה: 50% הנחה על כרטיס ל-Different Trains, עיבוד ליצירה של סטיב רייך בביצוע Flesh Quartet שיוצג בקישלה מה-21 ביולי ועד ה-30 (לא כולל ימי ראשון ושבת) בשעה 20:00. מי שיתקשר לקופת בימות (6226*) ולקופת מגדל דוד (2884*) ויגיד שהוא לקוח של אוגנדה ושלכן מגיעה לו הנחה – ישלם 100 שקל במקום 200. על אמת.

3. חדשות ישנות, אבל בכל זאת חדשות: הידידים מהסירה פתחו את הסירדיו, ארכיון מטורלל של רוב הדברים שנוגנו במקום בשנים האחרונות.

4. מיכאל רורברגר פתח פוטו בלוג. הנה הוא.

5. כמה אלבומים מקומיים חדשים שעלו לחנות המקוונת שלנו: החדש של רייסקינדר, החדש של טאפט והחדש של רוצי בובה. אז רוצו, בובה.

מודעות פרסומת