אחלה דברים

Posted on 14 בפברואר 2012 של

0


מצגת זאת דורשת JavaScript.

1. קרוזנשטרן ופארוחוד חוגגים עשור ולרגל המאורע יוצאים לסיבוב הופעות כל-ישראלי. ביום רביעי הקרוב (15.2.2012) בשעה 21:00, הם יגיעו לאוגנדה ויפתחו אותו. הופעה של קרוזנשטרן, מאורע לא שכיח בעליל, מוכתרת לרוב בכל מיני כתרים שהשורה התחתונה שלהם היא שמדובר באירוע חובה, מלווה בהתפייטות מסוימת על העירוב הבלתי אפשרי לכאורה בין מוזיקת כליזמר, אלתורים ואלמנטים של נגזרת מסוימת של פאנק. אחרי עשר שנים, מי שלא הבין הוא ככל הנראה אינווליד וחבל על המאמצים.

2. ובינתיים, באוגנדה תל אביב: צ'רלי קצ'רלי, צמד מילים בטורקית שמשמעותן השגורה היא "ניר מטרסו", הוא אחד ההרכבים הוותיקים של הלייבל בירדסונג. האלבום החדש והשלישי במספר של צ'רלי קצ'רלי, Misadventure of a Meaty Machine, יושק ביום שישי הקרוב (17.2.2012) בסניף התל אביבי של אוגנדה, באירוע מורכב שיחל בשעה 14:00 ויימשך ככל הנראה עד 20:00 לערך.

"האלבום נכתב והוקלט בחצי השני של 2011 באולפן ביתי עם מיקרופון סרבן", כותבים לנו אנשי הלייבל. "חלק גדול מהשירה באלבום לא הוקלטה, אלא נוצרה באמצעות תוכנת Text to speech, שמישהו אחר שילם בעבורה". ב"אלבום", למי שתהה, הכוונה למשחק לוח עצום שהודפס בדפוס רשת (ר' מצגת בראש הפוסט) וקופל בצורה מורכבת לכדי קופסה שמכילה כלי משחק וגם פיסת מתכת עגולה עם חור שמשמיעה מוזיקה (אם מכניסים אותה למכשיר מתאים).

בהתאם לפורמט המשונה, גם האירוע יהיה יוצא דופן. בתוכנית: אנשי הלייבל יקחו ניירות, בגדים ובדים (מומלץ להביא מהבית) וידפיסו עליהם בטכניקת רשת עיצוב שהכינו במיוחד להשקה. התוצאה תחולק לנוכחים. בנוסף, המתקלט הבודד יתקלט מאלבומי בירדסונג. החבר'ה היו מספיק נדיבים כדי למסור לנו להורדה את אחד הקטעים המגניבים באלבום החדש עוד לפני צאתו – קטע בשם "שניצל פולקה", לא פחות. הורידו אותו בלינק זה (צילומים: מירב וייס. CC BY-NC-SA 2.0). אחרי ההשקה ניתן יהיה להוריד את האלבום בשלמותו באתר הלייבל, אבל לא את המארז הפסיכי.

3. נוער קניגשטיין, צירוף מילים שמזכיר משהו שהסבים שלכם עשו ביערות אשכנז רגע לפני שהכורת כרת, היא מה שנקרא להקת "הרדקור-תראש" מצרפת. בלעז מאייתים את זה Köenigstein Youth. החבר'ה האלה מגיעים לאוגנדה ירושלים ב-18 בפברואר, במסגרת סיבוב הופעות שהם מריצים בישראל. תחמם להקה תל אביבית בשם Best, שמאחורי שמה המעפן (במתכוון) מסתירה כמה פרצופים מוכרים.

4. המיקסטייפים מצטברים. בגיליון חודש נובמבר של "בלוג אוגנדה" הבאנו את סיפורם של מרט והמיקסטייפים. מאז, כמו שעון, עולה מדי חודש מיקסטייפ חדש. אפשר לעיין ברשימה המלאה בפוסט ההוא, ובעמוד ההורדות של הבלוג, או להוריד את החדשים ישירות בלינקים הבאים: מיקסטייפ דצמבר, מיקסטייפ ינואר, מיקסטייפ פברואר.

5. כינורו של מוריס הגיע לחנות המקוונת של אוגנדה. עוד משהו שזכה לתשומת לב מוגברת בגליון נובמבר הוא כינורו של מוריס – הפרויקט הדאב-מילים של כינורו של רוטשילד ויקיר ירושלים מוריס. בגליון ינואר אפילו הבאנו תיעוד מצולם של סיבוב ההופעות הקצרצר (שתי הופעות) שליווה את ההשקה. עכשיו אפשר להזמין את האלבום, "סיפורי דאב", בחנות המקוונת של אוגנדה.

6. לקוראינו בשפלה: רשימת האירועים באוגנדה תל אביב נכללת כעת בלוח האירועים של הבלוג.

7. יאפים עם ג'יפים באוגנדה. גילי לוי היה ושרד כדי לספר (צילם בווידיאו: יותם מיכאל יוגב).

8. ולסיום, סיפור נחמד. באדיבות ליאור מהסירה: "תשמעו קטע מצחיק ועצוב על עיריית ירושלים. אתמול בלילה אירגנה העירייה אירוע חורף בפאבים ברחבי העיר. העירייה שילמה לכל במה 1,000 ש"ח. בסירה הופיעו ההרכב טפט ותום, שהוא נקרא גם Control Delete. בשעה 00:30 נכנסו פקחים, ובראשם פקח סמוי בשם ד"מ. את ד' אני מכיר ממשחקי הפועל ירושלים ז"ל. ד' היה דואג להרביץ מכות תמיד, לא היה משחק שלא ראיתי אותו מרביץ לכזה או אחר, ועכשו הוא איש שאמור לשמור על החוק. נחזור לסיפור. נחשו למי הפקחים נתנו את הדו"ח? נכון, לתום, האיש שרק לפני שעה הוציא קבלה על סך 1,000 ש"ח לעירייה. ומה פשעו? הוא עישן סיגריה בהופעה של עצמו. ומה הקנס שהוא קיבל? נכון, 1,000 ש"ח. ומה הסירה קיבלה? נכון, קנס של 5,000 ש"ח. ועל מה? על זה שלא הפרעתי לאמן בהופעה שלו. גבירותי ורבותי, אני יכול להגיד בפה מלא – עיריית ירושלים היא ארגון פשע ששולח בריונים כמו ד"מ לגבות כסף. מהרסייך ומחריבייך ממך ייצאו. תעבירו הלאה".