האלבום החדש של בירי עולה על המדפים

Posted on 12 במרץ 2012 של

0


ביום חמישי 15.3, החל מהשעה 21:00, יושק באוגנדה האלבום החדש ועתיר הציפיות של יונתן בירי, בהשתתפות שחקני החיזוק מארקי פאנק וגילי דה קיד. בירי, תקליטן שהוגדר על ידי כתב העת המוביל "זמן ירושלים" כילד פלא, אכן החל את דרכו כילד פלא שתיקלט טכנו למתקדמים ברחבי ירושלים עת היה בן 15 או 16, מספר ל"בלוג אוגנדה" חברו ג'. אחר כך הלך לצבא לכמה שנים, וכעת, אחרי שחזר לאזרחות, השלים את העבודה על אלבום הבכורה שלו, המורכב ברובו ממיקסים לקטעים של אמנים שאיתר בסאונדקלאוד – פרקטיקה מוזיקלית שלא אומרת הרבה על הנייר, ולכן מומלץ לשמוע בעצמכם.

יודעי דבר ששוחחו עם "בלוג אוגנדה" הגדירו את הקטעים כ"מעין ביטים טריפ-הופיים, סוג של היפ-הופ מתקדם בלי מילים", הגדרה מבלבלת שאולי היה עדיף להחליף ב"אלקטרוניקה ירושלמית" – ז'אנר היפר-אקלטקטי שמאגד תחת כנפיו כל מה שנע על התפר שבין הקלטות שטח של נהגי מונית פלסטיניים זועפים ואלקטרו-פופ מזוקק עם קולות זכים של בחורות.

"הדיסק מורכב מרמיקסים של מוזיקאים שונים מרחבי העולם, מרוסיה ועד ברזיל, שהתחברו דרך האינטרנט, ולצדם קטעים מקוריים", מסביר בירי לכתב "זמן ירושלים" בראיון קצר שהופיע לרגל השקת האלבום. "כל העבודה על הדיסק נעשתה במחשב. המוזיקה נעה בגבולות האלקטרוני החדש – אם תרצו, האבולוציה של פליינג לוטוס החדש. עיקר העניין הוא החייאת מוזיקה ישנה מאוד, של אנשים אלמונים ויצירתיים שמונעים מאהבה גדולה ליצירה, כמוני".

כמה מקטעי האלבום, שיוצא בהוצאה עצמית ויינתן לרכישה בהשקה, מובאים כאן להאזנה (כל היתר זמינים בסאונדקלאוד של בירי):

ולחדשות בקצרה:

כינורו של מוריס – הווידיאו-קליפ. והראיון גם כן.

מיקסטייפ לחודש מרץ 2012 מבית היוצר של מרט בלצרעלה לבלוג. ניתן להורידו ישירות כאן.

באוגנדה תל אביב: Merchday. לייבלים עצמאיים פותחים דוכן ומוכרים סחורה במחירי מבצע. עוד מידע בפלאייר. שישי, 23.3, 12:00-16:00. אוגנדה תל אביב נמצאת בסמטת בית הבד 5 בתל אביב.

חד עין יבחינו שבאוגנדה ירושלים הוכרז מבצע על (חלק מסטוק ה-) חולצות. 25 שקל במקום 50 או 60. חפשו בין המדפים.

עוד מידע על הופעות, באוגנדה ירושלים ותל אביב – כאן.