שיא השפל

Posted on 3 ביוני 2012 של

0


1. האלבום החדש של אד טרנר והדנילוף סנטר, "שפל", נשמע כמו אוסף הבי-סיידים שהיה יוצא ללהקה התל אביבית הגדולה הזאת אם היו יוצאים לה סינגלים ואם היא היתה פועלת יותר מקומץ שנים. הדיבור מסביב אומר שזה האלבום האחרון (ושההופעות שליוו אותו היו ההופעות האחרונות), מה שמגביר את הפלצות שצריכה לעורר העובדה שכמעט איש לא נעצר להצביע על המאורע המשמח-מעציב הזה עד כה. חיפשנו באינטרנט, חיפשנו בעיתונים, ולא מצאנו רמז. למעשה, מישהו גם העלים את האלבום מהעמוד של הדנילופים בבנדקאמפ, מה שסיכל את הכוונה להשתיל כאן לינק או שניים להאזנה (אם כי יש קצת כאן).

איך זה נשמע? אם באלבום הראשון והמופתי (כן, זו המילה) של אד טרנר עוד ניתן היה לזהות עקבות של שאריות של בדלים של משהו שאולי אפשר היה לכנות (במאדים) "פופי", לקראת "שפל" המולקולה הזאת הושמדה עד האפר בלי שיותירו לה ולו גל-עד. המלל נעשה מוזר יותר וקליט פחות, והסאונד נעשה יותר מחוספס וקודח. בקיצור, בי-סייד. האלבום יצא בהוצאת אוגנדה והוא זמין לרכישה בחנות המקוונת של אוגנדה וגם באוגנדה ירושלים ותל אביב.

2. עוד אירוע גדול הוא הופעה שתתרחש באוגנדה ב-8.6 בשעה 14:00, של כמה מהשמות הלוהטים בסצינת הגראז' העכשווי העולמית: שון ספיטס, הל-שאבל והבלאק ג'ספרס. ההרכב האחרון הוא הרכבו העכשווי של קינג קאן, שהיה כאן לפני כמה שנים לסיבוב הופעות בלתי נשכח (באמת. ר' סרטון). מי שלא מכיר את השמות יכול לעיין בהר הסופרלטיבים ששפכו עליהם היבואנים ולהשתכנע עצמאית. יחממו רוצי בובה. יהיה זה החלק השני של חגיגות 7 שנים לאוגנדה.

3. גילי דה קיד, יקיר הבלוג ויקיר ירושלים, הוציא רליס מנצנץ וגם השיק אותו בשבוע החולף באוגנדה. הנה טעימה:

4. המיקסטייפים של מרט. כל חודש אנחנו מעלים כאן בבלוג את המיקסטייפ החודשי של מרט. אפשר למצוא את כולם בעמוד הזה (שמתעדכן כל הזמן). למתעצלים, הנה הביכורים האחרונים:

5. בחודש שעבר הושק הדי.וי.די של "רעש בשקט", סרט תיעודי שיצר הבמאי ניר ברגמן על להקת פלסטיק ונוס, שהיתה במקרה גם הלהקה של אחותו, רונית ברגמן. בהשקה הירושלמית, אחרי ההקרנה, נערך ראיון קצר בין אבי פיטשון לניר ברגמן. למעוניינים, הריהו (קובץ WMA).

6. באוגנדה ירושלים אפשר עכשיו לרכוש כרטיסים להופעות של בריאן ג'ונסטון מאסאקר (11.7, בארבי, תל אביב) ומארס וולטה (11.6, האנגר 11 נמל תל אביב). פשוט דרשו זאת מההומנואיד החביב שמאוחרי הבר.

החבר'ה משיקים. צילם: איתמר ויינר

החבר'ה משיקים. צילם: איתמר ויינר

מודעות פרסומת